U 42-minutnom filmu objavljenom na stranicama džihadista, Zavahiri lično potvrđuje pogibiju Libija u bombardiranju bespilotnom letjelicom 4. juna u pakistanskoj regiji Sjeverni Waziristan, na granici s Afganistanom, izvijestili su centru za nadzor islamističkih mrežnih stranica.
- Mučeništvo šeika Abu Jahije, okupit će još više ljudi, rekao je Zavahiri na arapskom.
Video snimka nema prijevoda i uobičajeno je da El-Kaida pusti kratki film kako bi odala počast nekome od svojih važnih i cijenjenih članova, prenose IntelCenter i SITE.
Zavahiri nije spomenuo napade na SAD 11. septembra 2001., i iskoristio prigodu da optuži Baracka Obamu, nazvavši ga lažljivcem izabranim da bi ismijavao muslimane.
Također je kazao kako smatra da je američki predsjednik u Afganistanu doživio neuspjeh. To je 13. po redu Zavahirijeva video poruka od početka godine.
(FENA, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook