Sačinjena iz silikona, prije nego iz ugljenika koji predstavlja bazu za život kakav poznajemo, stvorenja bi bila u mogućnosti da žive apsorbujući svjetlost putem kože i hemikalije kroz velika usta a komunicirala bi putem svjetlosnih impulsa.
Iako bi podsjećala na meduze, stvorenja ne bi živela u vodi već u atmosferi planeta poput Jupitera gdje bi samo plutale naokolo.
Takođe, donja strana bila bi im narandžaste boje koja bi služila kao kamufaža od predatora, dok bi nastavci u obliku luka služili kao balast za otpuštanje ili primanje gasa – kako bi se stvorenja održavala u atmosferi.
Kao inspiracija za osmišljavanje njihovog mogućeg izgleda poslužila su nedavno otkrivena stvorenja u velikim morskim dubinama.
DEPO-BL!N/đk
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook