OGLASIO SE GADAFI

Ja sam na terenu, desiće se nešto neočekivano

Arhiva27.09.11, 13:32h

Libijski vođa Moamer Gadafi tvrdi da je još "na terenu" u Libiji i da se nada da će da umre kao "mučenik", objavljeno je danas na internet sajtu televizije "Alibija", koja je odana starom režimu

gadafi-100"Heroji su pružili otpor i ginuli kao mučenici, te i mi očekujemo da ćemo poginuti  mučenički", izjavio je pukovnik Gadafi u govoru emitovanom na lokalnoj radio-stanici u Bani Validu, jednom od njihovih posljednjih uporišta.

Gadafi se obratio pristalicama  iz redova Varfala, jednog od najvećih libijskih plemena, koji se već nekoliko sedmica bore u svom uporištu u Bani Validu, 170 kilometara jugoistočno od Tripoliju, protiv boraca novih libijskih vlasti.

"Vašim džihadom, vi ste u situaciji da ponovite podvige svojih predaka. Znajte da sam na terenu kao što ste i vi",  tvrdi bivši "vođa koji se i dalje krije.

U poruci Gadafi je rekao da lažu kada kažu da se on nalazi u Venecueli, ili u Nigeru.

"Ja sam među svojim narodom i narednih dana uslijediće nešto neočekivano", dodao je svrgnuti libijski vođa.

(SRNA/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook