Zbog zadnjih događaja u Zvorniku i Republici Makedoniji, u Mostaru je od ponedjeljka uvečer primijećeno pojačano prisustvo policijskih snaga pred svim policijskim ustanovama, ali i važnijim objektima.
Portparol demantira medije koji najavljuju teroristički napad u Mostaru
Portparol MUP-a HNK Ljudevit Marić demantirao je vijest o mogućem terorističkom napadu na mostarsku policiju, piše bh. novinska agencija Patria.
Od prošlog četvrtka u popodnevnim satima Mostarom se počela širiti informacija o mogućem napadu na Policijsku stanicu u Mostaru, poput onog u Zvorniku krajem aprila, kada je ubijen napadač i jedan policajac, dok su druga dva policajca ranjena.
Marić je rekao za agenciju Patria kako su bezbjednosne agencije u FBiH podigle nivo bezbjednosti objekata bezbjedonosnih agencija zbog posljednjih događaja u Makedoniji, napada na Policijsku stanicu u Zvorniku... ali ne zbog informacija o terorističkom napadu na mostarsku policiju. |
Tu informaciju potvrdili su i iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona u čijem se saopćenju ističe kako je ta odluka donesena nakon analize stanja sigurnosti u vezi s povećanjem kaznenih djela i općeg sigurnosnog stanja u široj regiji.
U proteklom razdoblju u HNK-u, kao i u drugim dijelovima BiH povećan je broj razbojništava te i drugih oblika teških kaznenih djela, uključujući napad na policijsku stanicu Zvornik, kao i posljednja događanja u regiji (R Makedonija). Nakon zajedničke analize sigurnosnih agencija u FBiH u vezi s povećanjem kaznenih djela i općeg sigurnosnog stanja u široj regiji, postignut je dogovor o poduzimanju mjera i radnji na pojačanoj sigurnosti objekata 'sigurnosnih agencija' i drugih objekata koji po važećim propisima imaju pravo na fizičku zaštitu", navodi se u saopćenju.
(Fena/md)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook