ROGER FEDERER

Tenisu trebaju češće doping kontrole

Arhiva05.11.12, 13:18h

Švicarski teniser Roger Federer izjavio je danas da bi želio da u tenisu ima više antidoping kontrola.

Roger Federer

- Rijetko sam kontroliran u odnosu na period od prije šest - sedam godina, a razlog mi nije poznat, rekao je Federer na konferenciji za novinare uoči starta završnog Mastersa u Londonu.

Federer se tako pridružio nedavnom zahtjevu Britanca Andyja Murraya da se teniseri češće kontroliraju u periodima priprema za turnire.

- Slažem se sa Andyjem da nisu česte analize krvi tokom godine, rekao je Federer koji će na turniru u Londonu igrati u grupi B sa Špancem Davidom Ferrerom, srpskim teniserom Jankom Tipsarevićem i Argentincem Juanom Martinom del Potrom.

U grupi A snage će odmjerit Andy Murray, Srbijanac Novak Đoković, Francuz Jo-Wilfried Tsonga i Čeh Tomaš Berdych.

Prvoplasirani i drugoplasirani teniseri iz obje grupe igrat će polufinale turnira, prenosi Tanjug.

DEPO-BL!N/đk


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook