Iz dobojske policije je potvrđeno da postoji osnovana sumnja da je uhapšena Lj.K. iz Novog Grada, iskoristila službeni položaj i ovlaštenja tako što je prilikom vršenja inspekcijskog nadzora u jednoj samostalnoj zanatskoj radnji u Doboju, od vlasnice zahtjevala novac kako ne bi izvršila službenu radnju koju je u okviru svojih ovlaštenja bila dužna izvršiti.
U saradnji s Okružnim tužilaštvom Doboj preduzete su potrebne mjere i radnje u cilju dokazivanja navedenih krivičnih djela, nakon čega je Lj.K. lišena slobode.
Na osnovu pribavljene naredbe Osnovnog suda Doboj izvršen je pretres Lj.K., kod koje je pronađen novac u iznosu od 200 KM koji je preuzela od vlasnice samostalne zanatske radnje.
Iz CJB Doboj navode da su navedene aktivnosti provedene u sklopu akcije „Proljeće“ koju provodi MUPRS s ciljem suzbijanja korupcije.
U toku provođenja potrebnih istražnih radnji ostvarena je saradnja i s Upravom za inspekcijske poslove.
Nad Lj.K. je u toku kriminalistička obrada, a po dokumentovanju predmeta Okružnom tužilaštvu Doboj bit će podnesen izvještaj o počinjenim krivičnim djelima.
(FENA/dg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook