SLUČAJ NESTALE ANTONIJE BILIĆ

Počinje iznošenje završnih riječi, presuda Paravinji očekuje se u petak

Arhiva17.10.12, 09:21h

Jedan od najmučnijih zločina o kojemu se mjesecima priča jest onaj nestanka maloljetne Antonije Bilić. Sudbina djevojke se i dalje ne zna, no u petak će biti poznata presuda Draganu Paravinji za njezino ubojstvo

Antonija BilićAntonia Bilić posljednji je put viđena 7. juna 2011. na mostu preko Čikole kako ulazi u Paravinjin kamion.Postoji jedan jedini svjedok. 'Vozač je negdje između 30 i 35 godina, zalizane crne kose', kazao je svjedok Frane Bilić.

Kreće najveća potraga ikad. Stotine policajaca, GSS-ovaca, mještani, vojska, specijalci. Sve uzalud. Na izlazu s autoceste uskoro je pronađen kamion. I u njemu ključni dokaz. DNA tragovi koji pripadaju nesretnoj djevojci.

Paravinja bježi u Bosnu. Uskoro ga uhićuju. U nazočnosti odvjetnika hrvatskim istražiteljima u Banja Luci priznaje ubojstvo, detaljno opisuje mjesto gdje je bacio tijelo. No samo par dana kasnije sve demantira. 'Od mene je iznuđena izjava', kazao je Paravinja u lipnju prošle godine.

Paravinjina obitelj koja živi i u Srbiji ne sumnja u njegovu nevinost. 'Za nestanak ove djevojke, da ju je on ubio, to nije sigurno. Ja to nikako ne mogu vjerovati, niti mogu prihvatiti i sigurna sam u to da on to nije uradio', kazala je Ruža Paravinja, majka Dragana Paravinje.

U obitelji Bilić od prvog dana nestanka vjeruju u čudo. Pravni stručnjaci tvrde - iako tijelo nije pronađeno, zatvoren je krug indicija ima dovoljno dokaza za osuđujuću presudu. Tijekom jutra na šibenskom sudu počinje iznošenje završnih riječi. Presuda se očekuje u petak.

DEPO-BL!N/đk


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook