MALOLJETNICA GA MOLILA DA PRESTANE

Iste večeri zaposlio djevojku, drogirao je i SILOVAO u sobi

Arhiva14.09.12, 11:04h

Kad se javila na broj telefona za posao konobarice iz oglasa, 17-godišnja Baranjka nije ni slutila kakav je pakao čeka. S druge strane žice javio joj se ljubazni 38-godišnji Slavonac, vlasnik lokala. Isti onaj koji će je poslije, kako se tereti, u jednoj večeri zaposliti, smrviti joj u piće tablete kako bi je omamio i silovati

silovanje

Posao dogovorio s ocem

Zbog silovanja maloljetnice na četiri godine zatvora nepravomoćno je osuđen T. M., a iza rešetaka provest će pet godina jer je toj kazni pridodana i prijašnja uvjetna osuda zbog tučnjave, presuda je Županijskog suda u Osijeku.

Djevojka je u starim novinama krajem ožujka pronašla oglas za posao te je poslala poruku traže li još konobaricu. Vlasnik je odgovori potvrdno. Kako nije mogla iz Baranje doći do lokala, zamolila ga je da dođe po nju.

S obzirom na to da je maloljetna, poslodavac je, doznajemo, iste večeri sve dogovorio s njezinim ocem, tvrdeći kako neće biti nikakvih problema u potpisivanju ugovora o radu. Pričao im je o poslu koji je čeka. Oko 20 sati krenuli su prema kafiću kako bi vidjela novo radno mjesto i upoznala kolegice. Odveo ju je u zajedničku sobu u dvorišnom stanu u kojem je trebala prespavati.

Planirali su popiti još koje piće prije spavanja. Ponudio joj je i cigaretu. Skrivećki joj je u čašu, kako se tereti, smrvio neutvrđeni lijek koji sadrži anksiolitik, sredstvo za smirenje. Lijek ju je ubrzo omamio, osjetila je slabost te je otišla u svoju sobu. Muškarac je, prema optužnici, ušao za njom, podigao joj ruke i svukao je. Nesretna je djevojka plakala i molila ga da prestane. Nije se osvrtao. Silovao ju je, a na izlasku iz sobe zaprijetio je, stoji u optužnici, da će “ostati bez glave” kaže li išta dvjema drugim zaposlenicama.

Uplakana u tuđem krevetu


No, kolegice su nešto poslije, a bilo je oko ponoći, došle u sobu kako bi se dogovorile o poslu. Zatekle su je uplakanu u krevetu. Dva sata poslije 17-godišnjakinja je policiji prijavila silovanje. Optuženi T. M. branio se da nije znao koliko mlada Baranjka ima godina. Tvrdio je i da ga je pitala je li mu privlačna. Sud mu nije povjerovao. Bio je na uvjetnoj kazni od 16 mjeseci zatvora, a prije je suđen zbog iznude te pokušaja ubojstva.

Večernji list/DEPO PORTAL - BLIN/a.k.


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook