SBB BIH

Ishitren korak SDA

Arhiva19.05.12, 20:04h

Savez za bolju budućnost BiH (SBB BiH) smatra isticanje kandidata SDA Ćamila Durakovića za načelnika Općine Srebrenica ishitrenim korakom unazad u odnosu na postignuto jedinstvo četvorice lidera.

sbb-logoOpćinski odbor SBB BiH Srebrenica u današnjem saopćenju izražava nada "da će uprkos poznatom problemu dugotrajnih konflikata u neprirodnoj koaliciji SDP- SDA, na kraju Srebrenica dobiti zajedničkog kandidata sa podrškom sve četiri stranke, i jednakim pravom te četiri stranke na svoje kandidate, od kojih će kao zajednički biti izabran onaj najbolji".

To je u ovom trenutku prvorazredni bošnjački nacionalni interes koji kao takav mora biti iznad bilo čijih stranačkih kalkulacija i pokušaja zauzimanja što boljih startnih pozicija. SDA je tokom svog dugogodišnjeg poslijeratnog vladanja vrlo malo uradila za Srebrenicu i bolji socijalno-politički status Srebreničana, navodi Općinski odbor SBB BiH.

Upravo zato,  SBB BiH insistira da zbog odgovornosti prema narodu i žrtvama genocida svi trebaju ponuditi ustupke i kompromise, kakve je uostalom lider opozicije SBB BiH ponudio i na sastanku u Srebrenici i četvorke u Sarajevu, kaže se na kraju  saopćenja Općinskog odbora SBB BiH Srebrenica.

 

FENA/đk


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook