Predsjednik te komore Mensur Bektić podsjetio je da su Obrtnička komora Grada Zagreba i OKKS potpisale Memorandum prijateljstva te da okrugli sto predstavlja nastavak njihove dugogodišnje saradnje.
Po njegovim riječima, cilj je informirati obrtnike o važnosti EU fondova za njihov budući razvoj, potaknuti veće učešće obrtnika u izvozno orijentiranim i međunarodnim projektima, te steći bolji uvid u pripremu projekata za strukturne fondove EU.
„Hrvatska 2013. ulazi u EU i njihova iskustva nam mogu koristi da bi obrtnici pripremili kvalitetne projekte, pravovremeno aplicirali i dobili sredstva iz tih fondova“, kazao je Bektić.
Iskustva zagrebačke Obrtničke komore što se tiče EU fondova su, po riječima predsjednika Ivana Obada, jako dobra i o tome su učili od Nijemca, Slovenaca i Poljaka.
Mogućnosti su velike, a posebno u smislu obrazovanja obrtnika i unapređenja njihove infrastrukture, dodao je Obad.
Na okruglom stolu se diskutiralo i o modelu obrazovanja učenika za obrtnička zanimanja u Republici Hrvatskoj, kao i o cjeloživotnom učenju i usavršavanju obrtnika.
(FENA, DEPO PORTAL, BL!N MAGAZIN/md)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook