ADNAN ĆATIĆ 11. PUT BRANI ŠAMPIONSKI POJAS

Niko protiv mene ne smije da riskira titulu

Arhiva28.11.11, 07:19h

Adnan Ćatić privodi kraju dvomjesečne pripreme za još jednu, čak 11. odbranu titule svjetskog profesionalnog prvaka u boksu

adnan catic pobjeda

Sjajni borac za "Dnevni avaz" kaže da je spremniji nego ikad i da će britanski izazivač Martin Murray u petak (2. decembar) u njemačkom gradu Manhajmu imati veoma male šanse da zasjedne na tron srednje kategorije u WBA verziji.

- U mom prošlom meču protiv Matthewa Macklina, iako sam odbranio titulu, nije sve išlo onako kao sam očekivao. Borba se nije odvijala prema mom planu, ali sam iz tog meča izašao jači, mudriji, zreliji za jedno veliko iskustvo.

Naučio sam nešto novo i zbog toga sam uvjeren da ću biti još bolji. Vjerujem da ću to pokazati već protiv Murraya iako je gladan uspjeha. Murray do sada nema poraza, a ovo će mu biti prva velika borba izvan Britanije - kaže Adnan Ćatić, njemački bokser bh. korijena, koji se u ringu bori pod imenom Felix Sturm.

Murray (27 godina, omjer 21-0) treći je na listi izazivača, što znači da ima visoki rejting. No, Adnan je prvobitno imao namjeru da se bori s još većim imenima, odnosno s prvacima po ostalim verzijama.

Na pitanje zašto još nema borbe za ujedinjenje titula, 32-godišnji Adnan, rođen u njemačkom gradu Leverkuzenu, odgovara riječima da "nije do njega".

- Apsolutno sam spreman za takvu borbu, sve smo učinili da je i organiziramo. Recimo, IBF prvaku, Australcu Danielu Gealeu dali smo sjajnu finansijsku ponudu, tešku skoro milion dolara, ali on je odbio - objašnjava Adnan, kojeg je takav rasplet razočarao, ali ne i frustrirao.

- Ne, zašto bih bio frustriran? Pa, to što niko ne smije ući sa mnom u ring samo je dokaz da imaju strah i da ne smiju riskirati gubitak titule protiv mene - naglašava Ćatić.

Adnan je ljetos boravio šest sedmica u BiH. Poslije meča protiv Murraya ponovo će doći kako bi završio radove na kući koju gradi na Buni kraj Mostara, odakle su njegovi roditelji.

- Ako Bog da, na proljeće ću se sa porodicom useliti u kuću i tada planiram barem pet mjeseci godišnje živjeti u BiH. Uživam šetati Mostarom i Sarajevom.

Planiram poslije borbe ići i u nešto toplije krajeve, kao što je španska Majorka. Želim da iduće godine posjetim i Njujork - kaže Ćatić.
adnan catic tene

Adnan Ćatić od sada će nastupati u bokserskim tenisicama na kojima će se nalaziti zastava naše države.

To su patike koje su pripremili u "Reeboku". Bilo mi je veoma važno to što su uspjeli ispuniti moju želju, a to je da na njih stave i zastavu BiH - kaže Adnan.

Ćatić je poslao ekskluzivni snimak novih tenisica, u kojima će nastupiti već protiv Murraya.

Ćatićeva promotorska kuća radi punom parom, o čemu svjedoči i podatak da će Adnan 3. februara 2012. organizirati boksersku reviju u njemačkom gradu Diseldorfu, na kojoj će se predstaviti njegovi borci.

- Ja neću nastupiti nego ćemo promovirati boksere, njih 6-7, koje imamo pod ugovorom - kaže Adnan.

Brojke

39 profesionalnih mečeva imao je Ćatić

36 pobjeda

15 nokauta

10 odbrana titule

2 poraza

1 neriješena borba

Sve odbrane titule

KELN (25. juni 2011.)    Metju Meklin    pobjeda (poeni)

ŠTUTGART (19. februar 2011.)    Ronald Herns    pobjeda (nokaut, 7. runda)

KELN (4. septembar 2010.)    Đovani Lorenco    pobjeda (poeni)

NIRNBERG (11. juli 2009.)    Koren Gevor    pobjeda (poeni)

KREFELD (25. april 2009.)    Kodži Sato    pobjeda (nokaut, 7. runda)

OBERHAUZEN (1. novembar 2008.)    Sebastijan Silvester    pobjeda (poeni)

HALE (5. juli 2008.)    Rendi Grifin    pobjeda (poeni)

DISELDORF (5. april 2008.)    Džejmi Pitmen    pobjeda (nokaut, 7. runda)

HALE (20. oktobar 2007.)    Rendi Grifin    neriješeno (zadržao titulu)

ŠTUTGART (30. juni 2007.)    Gonzalez Alkoba    pobjeda (poeni)
(Dnevniavaz.ba/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook