"U Tužilaštvu BiH razgovarao sam o tome kako se branila BiH 2. i 3. maja 1992. godine", rekao je Ganić novinarima i odbio da otkrije razlog i karakter svog svjedočenja.
Ganić nije želio da daje bilo kakve komentare u vezi sa predmetom Doborovoljačka ulica.
Ni portparol Tužilaštva BiH Boris Grubešić nije želio da novinarima saopšti nikave podatke o toku istrage u ovom predmetu.
U Srbiji se vodi paralelni postupak u ovom slučaju koji se nije ni dogodio na njenoj teritoriji. Srbija je raspisala potjernicu za 19 državljana BiH osumnjičenih za navodni zločin u Dobrovoljačkoj ulici.
Među licima sa potjernice nalazi se i Ejup Ganić, koji je 1. marta prošle godine bio uhapšen na aerodromu Heathrow u Londonu, ali je pušten uz kauciju, nakon čega je oslobođen odlukom vestminsterskog suda.
Srbija je još raspisala potjernicu i za Stepanom Kljuićem, Mustafom Hajrulahovićem Talijanom, Zaimom Backovićem, Hasanom Efendićem i generalom Jovanom Divjakom.
TANJUG
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook