DNEVNI AVAZ DRAMATIČNO UPOZORAVA

RS je intenzivirala medijski rat čiji je cilj raspad i podjela BiH!

Arhiva17.10.11, 18:29h

Dnevni avaz danas je objavio tekst u kojem reagira na pisanje medija iz Republike Srpske, upozorivši bh. javnost na to da je u toku pravi medijski rat koji je u funkciji podjele Bosne i Hercegovine i stvaranja nezavisne RS

Press - BiH na putu bez povratka"BiH je zamorče na putu bez povratka", dramatično je osvanulo jutros u dnevnim novinama Press RS kao nastavak sistemske medijske kampanje pokrenute prije izvjesnog vremena protiv države i svega što ona utjelovljuje.

Ovoga puta, banjalučka medijska filijala beogradske novinske kuće Press, čiji pojedinci gaje duboke “profesionalne veze” s obavještajnim centrima moći, otišla je korak dalje od pukih novinarsko-uredničkih pustolovina i želja.

Za potrebe svog novog secesionističkog uratka angažirani su “eksperti” iz RS i Srbije, koji su jedva dočekali da im potvrde kako od Bosne “još malo pa neće ostati ništa”.

U tekstu prepunom mudrih političkih savjeta i geostrateških procjena, sagovornici i autor konstatiraju da “treba biti još malo strpljiv u iščekivanju da se BiH u nekom budućem periodu raspadne”!

A povod je gotovo uobičajen: nova u nizu izjava predsjednika RS Milorada Dodika. U intervjuu za Radio Slobodna Evropa entitetski šef svih Srba, između ostalog, izjavio je da “svijet i dalje misli da nastavi s eksperimentom zvanim BiH, bez obzira koliko se on puta pokazao neuspješnim i uprkos tome što su hemijski elementi u BiH nespojivi”.

Više nema nikakve dvojbe, sve ukazuje na to da je protiv države BiH pokrenut medijski rat u kojem su dozvoljeni i udarci ispod pojasa, s ciljem maksimalnog destabiliziranja bh. društva u vrijeme kada se neki naši susjedi grčevito (i bezuspješno) bore da cjelovitom zadrže vlastitu teritoriju.

Tim prije, iznimno je bitno da pravna država ima spremne odgovore protiv svih čiji apetiti za bh. teritorijom nikada nisu prestali.

(Dnevniavaz.ba, DEPO/md)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook