KOLUMBIJA

Ubijeno najmanje 36 kandidata za predstojeće lokalne izbore

Arhiva13.10.11, 21:44h

Najmanje 36 kandidata za predstojeće lokalne izbore u Kolumbiji 30. oktobra je ubijeno, kao i 13 aktivista, saopštila je nezavisna Izborna posmatračka misija.

Ubistvo u meksiku

Foto: Ilustracija

Uz prijetnje, napade i otmice ukupno je registrovano 138 incidenata na 100.000 registrovanih kandidata za lokalne organe vlasti u posljednje tri nedjelje, što je više nego udvostručen broj takvih incidenata u odnosu na ukupno trajanje kampanje na prethodnim lokalnim izborima 2007. godine kada je ubijeno 14 kandidata, navodi se u saopštenju.

Nasilje uoči održavanje lokalnih izbora je "podsjetnik" da Kolumbija tek treba da se u potpunosti odrekne svoje krvave prošlosti, čak iako kolumbijski narod ima velike koristi od stranih investicija i naftnog i rudarskog buma, ocjenjuje britanska agencija.

Strane investicije u Kolumbiju u prva tri tromjesečja ove godine dostigle su 10,8 milijardi dolara, godišnji prihod od turizma je udvostručen i juče je američki Kongres odobrio trgovinski paket sa Kolumbijom koji je odlagan djelimično zbog nasilja u toj latinoameričkoj zemlji.

 

(Tanjug, Bl!n/đk)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook