"Znamo da će ti režimi oružje upotrebiti protiv sopstvenog naroda. Zahtevamo da Republika Srbija strogo poštuje rezoluciju UN kojom se uvode sankcije libijskom režimu", navedeno je u saopštenju Žena u crnom.
Ta organizacija takođe očekuje da "Republika Srbija jasno i nedvosmisleno osudi diktatorske i korumpirane režime i time pokaže da daje doprinos izgradnji mira i ljudske bezbjednosti zasnovane na ljudskim pravima, građanskim slobodama, ekonomskom i socijalnom razvoju a ne na militarizmu, oružju, represiji i nasilju".
Podršku nenasilnim pokretima u Severnoj Africi i Bliskom istoku, kao i protest protiv nasilja diktatorskog režima u Libiji, ali i svim drugim državama Severne Afrike i Bliskog istoka, Žene u crnom izraziće u ponedjeljak mirovnom akcijom koju će organizovati od 13 časova na Trgu Republike.
(BLIN MAGAZIN/ma)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook