Zločin se, kako je utvrđeno dosadašnjom istragom, dogodio u subotu tokom bračne svađe. Tada je Miladin G. u spavaćoj sobi ubio suprugu, a potom sjeo u svoj "audi Q5", "proletio" velikom brzinom kroz zatvorena vrata garaže, udario u kontejner i susjedovo vozilo i potom nastavio bijeg.
Policija je kasnije stigla na mjesto nesreće i utvrdila da je Miladin G. suprugu nekoliko puta udario metalnom oprugom u glavu. Odmah je uslijedila potraga za osumnjičenim, ali je on, iako mu je automobil bio veoma oštećen, uspio izbjeći sve policijske patrole i od njega zasad nema ni traga.
![]() |
FOTO: Wochenblatt, Kuća u kojoj se desila tragedija |
Zbog toga je policija proširila potragu na čitavu teritoriju Austrije i susjednu njemačku pokrajinu Bavarsku, a i na graničnim prijelazima nadležnima je naređeno da otvore četvero oči kako im slučajno Miladin G. ne bi promakao, prenio je Tanjug.
![]() |
FOTO: Wochenblatt, Kuća u kojoj se desila tragedija |
Dosadašnja policijska istraga utvrdila je da je Miladin G. važio za vrlo agresivnu osobu "kratkog fitilja", pa mu nije trebalo mnogo da se razbjesni.
Porodica Miladina G. doselila je u pokrajinu Salzburg 1995. godine. Miladin je radio kao bravar i vozač, a već tri godine nije imao zaposlenje.
(FENA/em)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook