Za ovu namjenu iznos od 300.000 KM izdvojilo je Vijeće ministara BiH u okviru Operativnog plana realizacije mjera programa oporavka i razvoja Srebrenice. Ovo je novinarima potvrdio zamjenik načelnika Ćamil Duraković koji je rekao da je takva odluka donesena na preporuku Komisije za nadzor Vijeća ministara BiH i poslije razmatranja pristiglih žalbi.
Bit će raspisan novi javni poziv i u skladu s tim provest će se procedura izbora potencijalnih korisnika sredstava, koja su u budžetu institucija BiH rezervirana za privlačenje i zadržavanje kadrova u Srebrenici.
Prvi javni poziv za dodjelu tih sredstava raspisan je u augustu prošle godine. Načelnik Osman Suljić imenovao je komisiju, koja je u decembru objavila preliminarnu listu na kojoj su se našla 32, od 92 aplikanta. Nakon što su Komisiji stigle 34 žalbe, odlučeno je da se uradi novi pravilnik za dodjelu tih sredstava.
Javni poziv odnosio se isključivo na privlačenje i zadržavanje kadrova s višom ili visokom stručnom spremom, koji imaju ili treba da zasnuju radni odnos u administrativnoj službi, javnim preduzećima i ustanovama, policijskoj stanici i vjerskim zajednicama. Jedan od uvjeta bio je da podnosilac prijave nije do sada koristio sredstva za rekonstrukciju, ili izgradnju stambenog objekta, koji je predmet prijave, kao i da nije koristio sredstva iz Operativnog plana Vijeća ministara BiH.
(FENA/md)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook