Pripadnici Uprave kriminalističke policije MUP RS uhapsili su na području Dervente 14 osoba u akciji "Sambo" koja je usmjerena na sprečavanje zlostavljanja životinja i organizovanja borbi pasa.
Akcija je realizovana u saradnji sa PU Doboj, PU Banjaluka i Žandarmerijom. Prilikom pretresa jedne lokacije na području Dervente zatečene su 84 osobe, državljani Srbije, Hrvatske, Crne Gore, FBiH i Republike Srpske.
- Policijski službenici saslušali su 70 osoba u svojstvu svjedoka, dok je 14 osoba uhapšeno i protiv njih će biti podnesen izvještaj o počinjenom krivičnim djelima zlostavljanje i mučenje životinja, nedozvoljena proizvodnja i promet narkotičkih sredstava i omogućavanje uživanja opojnih droga – navode iz MUP RS.
U toku su pretresi vozila od strane policijskih službenika i vrši se uviđaj na mjestu borilišta.
- Na licu mjesta nađeni su i leševi ubijenih pasa, više povrijeđenih pasa, a oduzet je novac i određena količina narkotičkih sredstava, kao i drugi predmeti koji se mogu dovesti sa navedenim krivičnim djelima – naveli su ranije iz MUP RS.
Sve mjere i radnje preduzimaju se pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Doboj, prenosi Avaz.
(DEPO PORTAL/ad)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook