Adil Ćenanović jedan je od uhapšenih u jutrošnjoj akciji SIPA-e koja se sprovodi danas na području Bihaća. Pretresi su izvršeni na više lokacija, a osim njega uhapšene su još dvije osobe. Ranije je iz SIPA-e saopćeno da su izvršeni pretresi na tri lokacije.
- Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu danas su, po nalogu Općinskog suda u Bihaću i pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona, na području Bihaća, izvršili pretrese na tri lokacije, kojom prilikom su otkriveni i privremeno oduzeti predmeti koji mogu poslužiti kao dokaz u daljem postupku.
Uhapšene su tri osobe, zbog postojanja osnova sumnje da su počinila krivično djelo „Izazivanja narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti“ propisano Krivičnim zakonom Federacije Bosne i Hercegovine - navodi se u saopćenju SIPA-e.
- Lica lišena slobode će nakon kriminalističke obrade i ispitivanja u svojstvu osumnjičenih biti predata u dalju nadležnost Kantonalnom tužilaštvu Unsko-sanskog kantona. Ova operativna akcija provedena je u saradnji sa policijskim službenicima Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona – saopćeno je iz SIPA-e.
Tužilaštvo Unsko-sanskog kantona formiralo je predmet protiv Adila Ćenanovića, koji je objavio video na kome uzvikuje “Tekbir” i pokazuje na kuću u kojoj se čula pjesma “Veseli se srpski rode".
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona potvrdili su ranije da je zbog spornog snimka provedena kriminalistička istraga nad Ćenanovićem, te da je izvještaj proslijeđen Tužilaštvu.
Iz Tužilaštva su naveli da je konkretan predmet u fazi provjera navoda prijave.
(DEPO PORTAL/au/Foto: Facebook)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook