U okviru Festivala Baščaršijske noći, u programu pod nazivom Metropolis, putem video linka iz Beča će učestvovati Senad Avdić, a sa novinarom i književnikom će razgovarati književna kritičarka Ivana Golijanin. Program se održava u Galeriji JU Bosanski kulturni centar KS, 22. 07. u 20 sati.
Senad Avdić je veteran i prvak bh. novinarstva. Oštro pero i britka sablja slobodne riječi, već decenijama je Prometej žurnalizma u našoj zemlji.
Dugogodišnji glavni i odgovorni urednik informativno-političkog sedmičnika Slobodna Bosna.
Legendarna kolumna “Noćas spaljujemo iluzije” u štampanom izdanju magazina Slobodna Bosna bila je najčitanije sedmično štivo u Bosni i Hercegovini, decenijama.
I danas, Senad Avdić je savršeno pronicljiv, neodoljivo duhovit, precizan, zabavno ironičan, a i dalje ostavlja tradicionalni dojam da u operativnoj memoriji u svakom trenutku ima više dostupnih podataka nego mnoge redakcije i “službe” na tvrdim diskovima računara.
(DEPO PORTAL/ad)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook