Na snazi zračna uzbuna

IDF tvrdi da je Iran prekršio primirje i prijeti osvetom: Lansirali su nove projektile prema nama

Front24.06.25, 10:32h

IDF tvrdi da je Iran prekršio primirje i prijeti osvetom: Lansirali su nove projektile prema nama
Dvije balističke rakete navodno su ispaljene iz Irana na Izrael nakon što je trebalo da stupi na snagu primirje. Obje su presretnute, tvrde izraelske vlasti

 

 

Izraelske odbrambene snage (IDF) saopćile su da su identificirale nove projektile ispaljene iz Irana prema izraelskom teritoriju.

 

- Odbrambeni sistemi trenutno rade na presretanju prijetnje - naveli su.

 

U drugom ažuriranju dodaje se da su se sirene za zračnu opasnost oglasile na sjeveru Izraela nakon detekcije raketa.

 

Nakon što je IDF potvrdio da je Iran prekršio primirje, oglasio se ministar odbrane Izraela Israel Kac.

 

On je kazao da je naložio IDF-u da snažno odgovori na iransko kršenje primirja intenzivnim udarima na ciljeve režima u srcu Teherana.

 

Dvije balističke rakete ispaljene su iz Irana na Izrael nakon što je trebalo da stupi na snagu primirje. Obje su presretnute.

 

Kako su ranije potvrdili iz Izraela, napad je bio na sjeveru te države, gdje su odjekivale sirene.

 

Podsjećamo, primirje je dogovoreno sinoć, a potvrdio ga je predsjednik SAD Donald Trump oko ponoći. Jutros su i Izrael i Iran potvrdili da je primirje stupilo na snagu.

 

(DEPO PORTAL/au)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook