FRANCUSKI MOND

Džulijan Asanž ličnost godine

Arhiva22.12.10, 19:55h

Redakcija francuskog dnevnog lista Mond izabrala je Džulijana Asanža, osnivača internet stranice Vikiliks specijalizovane za otkrivanje tajnih dokumenata, za "čovjeka godine" i posvetila mu naslovnicu dodatka sedmičnom časopisu koji izlazi u petak.

Julian AssangeMond je jedna od pet velikih zapadnih novina, uz Njujork tajms, Gardijan, Pais i Špigl, koja se pridružila Vikiliksu u objavljivanju povjerljivih dokumenata američke diplomatije, prenio je AFP.

Džulijan Asanž, koji je početkom decembra proveo devet dana u zatvoru, sada je u kućnom pritvoru u Engleskoj zbog švedskog zahtjeva za njegovo izručenje jer je optužen za seksualno napastovanje dviju žena.

Čitaoci Monda na internet stranici takođe su izabrali Asanža za "čovjeka godine" sa 56,2 posto glasova, ispred kineskog nobelovca Liju Sjaoboa, koji je dobio 22,3 posto glasova i Amerikanca Marka Cukerberga, osnivača Fejsbuka, koji je dobio 6,9 posto glasova.

Prošle sedmice, američki Tajm je proglasio Marka Cukerberga  "čovjekom godine", dok su čitaoci ovog američkog časopisa izabrali Džulijana Asanža.

(FENA, BLIN MAGAZIN/ma)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook