iz Stranke slobode i pravde tvrde

Umjesto da dočeka pravdu za nadstrešnicu: Majka stradalog Stefana Hrke zbog zastrašivanja morala napustiti Srbiju?!

Hronika02.05.25, 09:58h

Umjesto da dočeka pravdu za nadstrešnicu: Majka stradalog Stefana Hrke zbog zastrašivanja morala napustiti Srbiju?!
Odlazak Dijane Hrke iz zemlje je simbol današnje Srbije kojom vlada Aleksandar Vučić. Iz zemlje zbog bezbjednosti mora da sa skloni majka ubijenog mladića, jer se ne gone odgovorni, već se progone roditelji žrtava koji se usude da pitaju: ko je nadstrešnicu projektovao, ko je radio, ko odobrio, ko zataškao - navodi se u saopštenju

 

 

 

Pola godine nakon što je dvadesetsedmogodišnji Stefan Hrka izgubio život pod nadstrešnicom u Novom Sadu, njegova majka Dijana Hrka, koja je tražila istinu, pravdu i hapšenje svih odgovornih, napustila je Srbiju, tvrde iz Stranke slobode i pravde.


Sadržaj saopštenja prenosimo nastavku:


- I to ne zato što je željela, već zato što su joj vlast i zarobljene institucije jasno pokazale da ovdje za pravdu nema mjesta. A kako bi je i bilo kad ova vlast i roditelje stradalih dijele na one poželjne, koji podržavaju Vučića i govore na njegovim skupovima, i na one koje su uz studente i pobunjene građane i koji su zbog zastrašivanja prinuđeni da napuste zemlju.


Odlazak Dijane Hrke iz zemlje je simbol današnje Srbije kojom vlada Aleksandar Vučić. Iz zemlje zbog bezbjednosti mora da sa skloni majka ubijenog mladića, jer se ne gone odgovorni, već se progone roditelji žrtava koji se usude da pitaju: ko je nadstrešnicu projektovao, ko je radio, ko odobrio, ko zataškao?


Režim Aleksandra Vučića šest mjeseci nije dao nijedan odgovor. Nema pravih krivaca među optuženima. Korupcija i kriminal u renoviranju željezničke stenice i dalje se zataškavaju, kako se ne bi razotkrio cijeli sistem vladavine naprednjaka koji su otimali i krali gdje god su stigli. Zato danas u Srbiji roditelji strepe gdje će sve padati nestručno renovirani plafoni i objekti znajući da su se firme bliske vlastima „ugradile“ u svaki posao.


Duboko vjerujemo da će samo smjenom ovog monstrouznog režima koji organizuje batinaše iz krominogene sredine da napadaju majku poginulog mladića, oslobođene institucije moći da sprovedu kompletnu istragu i optuže prave krivce za smrt 16 ljudi u Novom Sadu - ističe se u saopštenju Stranke slobode i pravde.

 

(DEPO PORTAL/ad)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook