OSUĐENIK I DALJE U BJEKSTVU

Dušanu Jankoviću ni traga ni glasa

Arhiva22.12.10, 08:59h

Dušan Janković koji je jučer nepravosnažno osuđen na 27 godina zatvora i dalje se nalazi u bjekstvu, potvrđeno je DEPO PORTALU u Sudu Bosne i Hercegovine

dusan jankovicBivšeg komandira Stanice javne bezbjednosti Prijedor Sud BiH jučer je proglasio krivim za naređivanje ubistava nesrpskih civila na Korićanskim stijenama na Vlašiću.

Za 60-godišnjim Jankovićem jučer je po naredbi Suda BiH raspisana crvena Interpolova potjernica. Odbjegli Janković nije prisustvovao ni izricanju presude, a njegov branilac Ranko Dakić je kazao da mu je javljeno da je na putu prema Državnom sudu, ali da je "došlo do kvara na automobilu". 

U Sudu BiH nisu mogli kazati da li se Janković još uvijek nalazi na teritoriji Bosne i Hercegovine.

Janković se u pritvoru nalazio od maja 2008. do novembra prošle godine, kada je pušten na slobodu uz mjere zabrane kontaktiranja sa svjedocima ili saučesnicima te prisustvovanja javnim događajima.

On se kako je rečeno u Sudu morao javljati svakodnevno u PS Prijedor, a dan prije bjegstva bio je na prijavljenoj adresi. Supruga osuđenika kazala je policiji kako je Janković u Sarajevo u utorak u 3.30.

(DEPO PORTAL/eb)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook