U delegaciji je bio i odbrambeni ataše SAD-a u BiH brigadir Michael Schleicher.
Zamjenica ministra odbrane BiH informirala je članove delegacije o ostvarenom napretku ka NATO-u, stepenu realizacije PARP i IPAP ciljeva i o procedurama u vezi s donacijom naoružanja afganistanskim oružanim snagama, saopćeno je iz Ministarstva odbrane BiH.
Kada je u pitanju primjena MAP-a, naglasila je da je BiH do sada ispunila dva od tri uvjeta, a to su: aktivno učešće u operaciji ISAF u Afganistanu i uništavanje viškova naoružanja i municije.
- Treći uvjet je prenos vlasništva nad nepokretnom imovinom na 69 perspektivnih lokacija i nije u nadležnosti Ministarstva odbrane BiH i mi tu očekujemo političku odluku - kazala je Pendeš.
Nakon posjete Ministarstvu odbrane BiH delegacija je posjetila i Zajednički štab Oružanih snaga BiH, gdje je s načelnikom general-pukovnikom Miladinom Milojčićem razgovarala o pripremama i upućivanju jedinice OSBiH u misiju ISAF, obuci i opremanju buduće rotacije te o tekućem procesu uništavanja viškova naoružanja.
(FENA/DEPO PORTAL/DS)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook