ŽBANIĆ I 'DEBLOKADA'

Poništavanje odluke za film Angeline Jolie vrhunski primitivizam i totalitarizam

Arhiva14.10.10, 11:14h

Rediteljica Jasmila Žbanić i produkcija "Deblokada" danas su, reagirajući na poništenje odobrenja o snimanju igranog filma Angeline Jolie u BiH, iskazali podršku snimanju Jolienog filma te žaljenje što cijelo snimanje nije održano u BiH

Jamila Zbanic- Apsolutno vjerujemo u integritet rediteljice, bh. glumaca i produkcije koji stoje iza ovog projekta. Smatramo da poništavanje odobrenja za snimanje filma rediteljice Jolie predstavlja vrhunski primitivizam i totalitarizam. Naša solidarnost sa ženama žrtvama rata je neupitna. Nažalost, iza ove zabrane ne stoje nikakvi plemeniti motivi, bol i ostali razlozi koji se spominju u saopćenju - navodi se u saopćenju Jasmile Žbanić i "Deblokade".

Ističe se da su mediji i javnost dovoljno osviješteni da shvate prave razloge ove odluke.

Iz ove producentske kuće zahtijevaju momentalno poništenje sporne odluke i donošenje odluke koja će omogućiti sigurno, neometano i ugodno snimanje rediteljici i njenoj ekipi.

(FENA, DEPO PORTAL/eb)

VEZANI TEKST: EDIN ŠARKIĆ, PRODUCENT ANGELININOG FILMA: Lažne detalje iz scenarija širi Željko 'Pink' 

NAKON ŠTO SU DETALJI SCENARIJA PROCURILI U JAVNOST: Ministar Grahovac poništio odobrenje za snimanje filma Angeline Jolie!

'ŽENA-ŽRTVA RATA' ĆE BOJKOTIRATI FILM: Srpski vojnik siluje muslimanku, odsijeca joj dojku i onda se rađa ljubav izmeđi njih dvoje


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook