Foto / Ekipe na terenu

Željeznička nesreća kod Čelinca: Odronilo se kamenje na prugu, mašinovođa povrijeđen, vagon i mašina uništeni

Hronika06.01.19, 11:57h

Željeznička nesreća kod Čelinca: Odronilo se kamenje na prugu, mašinovođa povrijeđen, vagon i mašina uništeni
Sve stručne ekipe Željeznica Republike Srpske su na terenu i intenzivno rade na ukljanjanju odrona čija je količina preko 50 kubika

 

U Јošavci Donjoj sinoć se desio odron na željezničkoj pruzi.

 

Јedan mašinovođa je povrijeđen, javio je novinar RTRS-a.

 

Povrijeđeni mašinovođa odmah je ambulantnim kolima hitne pomoći prevezen u Klinički centar u Banjaluci, gdje je utvrđena povreda glave i lica, nakon čega je upućen na operacioni zahvat na licu, saopštili su iz Željeznica Srpske.

 

odron-voz-josavka-donja1

 

Na lice mjesta odmah su izašli pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, Komisija za vanredne događaje Željeznica Republike Srpske kao i drugi nadležni ispred ŽRS.

 

Sve stručne ekipe Željeznica Republike Srpske su na terenu i intenzivno rade na ukljanjanju odrona čija je količina preko 50 kubika.

 

Uništena je mašina, vagon i pruga.

 

Dok traju radovi na uspostavljanju željezničkog saobraćaja, Željeznice Republike Srpske sve putnike prevoze organizovanim prijevozom. 

 

Također, mole putnike za razumevanje i strpljenje dok traju radovi na otklanjanju poslijedica vanrednog događaja i redovnom uspostavljanju željezničkog saobraćaja.

 

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook



Komentari - Ukupno 3

NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!