završena primopredaja dužnosti

Nusret ef. Abdibegović novi banjalučki muftija, umjesto dosadašnjeg Osmana ef. Kozlića

Hronika29.12.18, 13:05h

 Nusret ef. Abdibegović novi banjalučki muftija, umjesto dosadašnjeg Osmana ef. Kozlića
Muftija Kozlić će po funkciji obavljati i dužnost glavnog imama Islamske zajednice Bošnjaka u Njemačkoj

 

Novoimenovani muftija banjalučki Nusret ef. Abdibegović preuzeo je dužnost od dosadašnjeg muftije Osmana ef. Kozlića


Primopredaju je 27. decembra izvršila komisija Rijaseta Islamske zajednice u BiH, u sastavu Mesud Smajić, predsjednik komisije, te Faruk Hašimović i Muhedin Garanović, članovi komisije. 


Tim činom je završena formalno-pravna procedura primopredaje dužnosti između muftija. 


Na sjednici Sabora Islamske zajednice u BiH Hasana Čengića, 15. decembra, sa pozicije muftije banjalučkog razriješen je Osman ef. Kozlić i imenovan za muftiju Islamske zajednice Bošnjaka u Evropi izvan domovinskih zemalja sa sjedištem u Njemačkoj. 


Muftija Kozlić će po funkciji obavljati i dužnost glavnog imama Islamske zajednice Bošnjaka u Njemačkoj. 


Tada je na poziciju muftije banjalučkog imenovan bivši muftija travnički i doskorašnji direktor Uprave za vjerske poslove Nusret ef. Abdibegović.


(FENA/ad)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook



Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!