SDA

Komšić pogazio sve principe istinske socijaldemokratije

Arhiva29.09.10, 13:05h

Stranka demokratske akcije (SDA) najoštrije je osudila 'primitivno ponašanje člana Predsjedništva BiH Željka Komšića u emisiji FTV-a 60 minuta'

Željko KomšićKako je navedeno u saopštenju, "SDA poštuje Komšićevu ulogu u agresiji na BiH, ali ne možemo pristati na omalovažavanje i umanjenje uloge Bakira Izetbegovića u proteklom ratu i poslijeratnoj izgradnji zemlje".

"Razumijemo Komšićevu nervozu, s obzirom na to da svi pokazatelji o njegovom (ne)radu u Predsjedništvu BiH, kao i drugih članova Predsjedništva, govore o katastrofalnim rezultatima u protekle četiri godine. Zemlju su doveli do potpune izolacije, saradnja sa susjedima je prekinuta, a reformski procesi su zaustavljeni. Pristupanje BiH evroatlanskim integracijama je usporeno, a vanjska politika svedena na privatne aranžmane porodice Arnaut.

Komšićeva reakcija nije nas iznenadila, jer kadrovima SDP-a je svojstveno agresivno ponašanje kada se suoče sa stvarnim činjenicama koje im ne idu na ruku. Ovo je još jedna potvrda da SDP nema kadrove dorasle višim nivoima vlasti. Žalosni smo što je Komšić u predizbornom periodu pogazio sve principe istinske socijaldemokracije", stoji u saopštenju SDA.

(DEPO PORTAL/md)

VEZANI TEKST: SVAĐA KOMŠIĆA I IZETBEGOVIĆA


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook