PLAN REVIZORSKIH TIMOVA

Provjera poslovanja pet bh. ambasada

Arhiva29.09.10, 10:24h

Pet revizorskih timova, uključujući glavnog revizora i zamjenike, u oktobru će posjetiti pet ambasada BiH da provjere njihovo poslovanje, potvrdio je glavni revizor Kancelarije za reviziju poslovanja institucija BiH Milenko Šego

ambasada BiH u AustralijiPrema planu posjeta, revizori će provjeriti poslovanje u ambasadama u Kairu, Washingtonu, Tel Avivu, Münchenu i Madridu. Revizijom će biti obuhvaćena diplomatsko-konzularna predstavništva (DKP) na čijem su čelu uglavnom Srbi, pišu "Nezavisne novine".

Ambasador u Washingtonu je Mitar Kujundžić, u Kairu Slobodan Šoja, u Münchenu generalni konzul Veljko Obrenović, dok je na čelu Ambasade BiH u Tel Avivu ambasador Ivana Levi, a u Madridu Željana Zovko.

Šego, kao i Božana Trninić, njegova zamjenica, istakli su da nisu razmišljali o nacionalnoj pripadnosti ambasadora kada su planirali reviziju u DKP BiH.

"Svake godine napravi se plan revizija, a dio tog plana su i DKP BiH. Kriterijumi za izbor ambasada su bili skala rizika, učestalost revizija i prihodi ambasada. Nismo ni znali ko su ambasadori, ali kada smo prošle godine radili DKP, od četiri ambasade na čelu su bila tri Bošnjaka", rekla je Božana Trninić, te istakla da se politika upetlja i u svakodnevne i rutinske poslove.

(RTRS, DEPO PORTAL/md)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook