Policiji u Brčko Distriktu prijavljeno je da je taksista M.H. u subotu na stadionu u tom gradu pokušao da siluje djevojčicu (15), ali je ona u zadnjem trenutku uspjela da pobjegne i spasi se.
Prema izjavama majke djevojčice, taksista se u policiji branio da je ona to tražila i da se sa svakim vucara, a prema njenim riječima, djevojčicu je odvela na ljekarski pregled i ljekari su utvrdili da do sada nije imala seksualne odnose.
Majka djevojčice ispričala je za „EuroBlic“ da je njena kćerka u subotu otišla kod drugarice koja stanuje u blizini stadiona. Kaže da su njih dvije sjedile ispred kuće kada se začulo neko lupanje iza zida stadiona, a tada se pojavio M.H. koji im je kazao da mu treba pomoć.
- Moja kćerka je ustala da pomogne, a naivno dijete nije ni slutilo šta će se desiti. On ju je uvukao u pomoćnu prostoriju i blokirao vrata kolicima krečom i ciglama. Tada je počeo da je dira po tijelu i govorio joj je „Vidi kako si se razrasla, skini grudnjak... Sigurno si imala više momaka, znaš kako je to lijepo“ – ispričala je majka.
Ne smije da izađe iz kuće
Kaže da je djevojčica plakala i molila da je pusti pokušavajući da pobjegne, a on nije odustajao. Međutim, iz trećeg puta ona je uspjela da odgurne kolica i cigle i pobjegne kod drugarice plačući. Dok je bježala on joj je dobacio da će joj se „odužiti“ u gradu.
- Moje dijete se sada boji izaći iz kuće, jer taj gad taksira i vreba svaki dan. Sada treba krenuti u školu i ne znam kako ću je pustiti. U policiji se branio tako da je ispalo da je ona njega pokušala napastvovati, a ne on nju. Inspektorima je izjavio da je moje dijete nemoralno, da je to sama htjela i da se vucara sa svakim, pa eto i on bi! Kćerka ima momka kao većina curica njenih godina, ali se sva njihova veza odvija pred mojim očima. Odvela sam je doktoru, curica je nevina – rekla je njena majka.
Prema njenim riječima, ovaj taksista se nedolično ponaša već godinama, što “znaju sve žene u Brčkom koje su se bar jednom vozile sa njim u taksiju”. Ističe da je svaka žena koja ima dvije noge za njega privlačna i potencijalna meta.
- Moj suprug je umro od raka pluća 2014. godine i sama odgajam kćerku. Neću dozvoliti nekom da je siluje – poručuje majka ove djevojčice.
Potpisavanje peticije
Majka djevojčice koju je u Brčkom pokušao silovati taksista na internetu je pokrenula peticiju u kojoj je traži da se M.H. osudi na zatvorsku kaznu.
- Žene, nemojte da ćutite. Ovo se sutra može desiti vašem djetetu. Apelujem na svaku ženu kojoj se on nabacivao na taj način, potpište peticiju, spasite sebe i svoju djecu, ovo je monstrum. Evo, ja sam prvo progovorila i nije me sramota, sramota je ćutati i trpjeti. Otvorite oči, da se ovo sutra ne desi vama – napisala je majka.
(Blic.rs, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook