radovi prestali nakon protesta

Mijenja se projekt za kružni tok kod pekare AS u Hrasnom

Hronika08.05.17, 11:21h

Mijenja se projekt za kružni tok kod pekare AS u Hrasnom
Građani traže da im se omogući priključak na kružni tok koji nije planiran u prvobitnom projektu, zbog čega su već dva puta protestovali i blokirali saobraćaj

 

Radovi na izgradnji kružnog toka kod pekare AS, a u sklopu Južne longitudinale, ovih dana neće biti nastavljeni, s obzirom na to da je Direkcija za puteve KS-a pokrenula proceduru izmjene projektnog rješenja kako bi se izašlo u susret zahtjevima građana Hrasnog Brda.

 

Građani traže da im se omogući priključak na kružni tok koji nije planiran u prvobitnom projektu, zbog čega su već dva puta protestovali i blokirali saobraćaj.

 

Rokovi

 

Predstavnik građana Enver Zornić potvrdio nam je da su radovi prestali dan nakon protesta.

 


- Posljednjih desetak dana na kružnom toku nema radova. Dobili smo zaključak Vlade KS-a u kojem stoji da je naloženo Direkciji za ceste KS-a da ide u izmjenu projektnog rješenja, te da će Vlada prihvatiti i produženje rokova i eventualna dodatna finansijska sredstva. Dobili smo neku vrstu potvrde da je ono što nam je usmeno obećano provedeno i na papiru, kazao nam je Zornić, dodavši da građani Hrasnog Brda neće ništa prepustiti slučaju, te da će nastaviti pratiti situaciju na terenu.

 


- Nama je već ranije bilo rečeno da su izmjene prihvaćene i da neće biti radovi nastavljeni, ali izvođač je ipak dobio nalog da ih nastavi, naglasio je Zornić, poručivši kako će se danas sastati sa predstavnicima izvođača radova, kako bi se uvjerili da je firma Euroasfalt dobila nalog od Direkcije za ceste KS-a o prestanku radova do izmjene projektnog rješenja.

 

Instalacije

 

Iz Direkcije za ceste KS-a, koja je nadležna za izvođenje radova, dobili smo potvrdu da je pokrenuta procedura izmjene projektnog rješenja, kako bi se izašlo u susret zahtjevima građana za priključak na kružni tok.

 


- Izmjena projektnog rješenja je kompleksna stvar. Ona obuhvata vodu, kanalizaciju, struju i sve moguće instalacije, ali i objekte. Pod objekte ne podrazumijevamo samo pothodnike već potporne konstrukcije pratećih objekata koji se nalaze na ovom dijelu. Dali smo upute projektantu, a precizirat ćemo i Općini Novo Sarajevo, kako bi nam tačno naveli šta građani traže, jer je to obiman posao i nije ga lako korigovati, pojasnili su nam u Direkciji za ceste KS-a. 

 

(Oslobodjenje, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook