Zbog uzimanja 'bijelog hljeba'

Radončić iz članstva SBB-a isključio Ismetu Dervoz, Adnana Bašića, Aidu Čikić...

Front30.12.14, 11:30h

Radončić iz članstva SBB-a isključio Ismetu Dervoz, Adnana Bašića, Aidu Čikić...
Dervoz i Bašić su bili zastupnici SBB-a u Predstavničkom domu PSBIH u prošlom mandatu, dok je Čikić bila zastupnica ove stranke u federanom Parlamentu

 

Povodom informacije da su brojni bivši zastupnici Parlamenta FBiH i Parlamentarne skupštine BiH iz više političkih stranaka podnijeli zahtjev da, nakon isteka mandata, uzimaju tzv. „bijeli hljeb“, odnosno platu u trajanju do 12 mjeseci, a među njima su na žalost i pojedinci iz SBB-a koji nisu ponovo izabrani, predsjednik SBB-a Fahrudin Radončić donio je odluku da zastupnici SBB-a koji su zatražili „bijeli hljeb“ od tog trenutka više ne mogu biti članovi ove stranke i imaju se brisati iz evidencije.

 

Kako saznaje portal Vijesti.ba, među isključenima su Ismeta Dervoz, Adnan Bašić i Aida Čikić.

 

Dervoz i Bašić su bili zastupnici SBB-a u Predstavničkom domu PSBIH u prošlom mandatu, dok je Čikić bila zastupnica ove stranke u federanom Parlamentu.

 

(Vijesti.ba, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)

 

 


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook