Predsjednik NDP-a o formiranju vlasti

Čavić: Savez za promjene će sasvim izvjesno učestvovati u vlasti na nivou BiH

Front02.12.14, 20:28h

Čavić: Savez za promjene će sasvim izvjesno učestvovati u vlasti na nivou BiH
Čavić je američkog diplomatu informisao o realnim izgledima Saveza za promjene koji će, sada je to sasvim izvjesno, participirati u vlasti na nivou BiH, ali i postizbornoj kombinatorici u RS-u u kojoj će SNSD sa svojim dosadašnjim partnerima formirati vlast

Predsjednik Narodnog demokratskog pokreta (NDP) Dragan Čavić upoznao je danas otpravnika poslova Ambasade Sjedinjenih Država (SAD) u BiH Nicholasa Hilla o izgledima za formiranje vlasti u RS-u i BiH.

 

Čavić je američkog diplomatu informisao o realnim izgledima Saveza za promjene koji će, sada je to sasvim izvjesno, participirati u vlasti na nivou BiH, ali i postizbornoj kombinatorici u RS-u u kojoj će SNSD sa svojim dosadašnjim partnerima formirati vlast, saopćeno je iz NDP-a.

 

Pritom je izrazio uvjerenje da će biti nastavljen evropski put BiH i to je stav svih političkih subjekata koji participiraju u Savezu za promjene.

 

Skoru posjetu šefice evropske diplomatije Federike Mogerini i komesara za proširenje Johanesa Hana lider NDP-a doživljava kao podršku tim naporima, te vjeruje da britansko-njemački plan za deblokadu evropskih procesa u BiH ima solidne šanse da uspije, naročito zbog moguće deblokade 500 miliona eura finansijske podrške Evropske unije.

 

Sastanku je prisustvovao i predsjednik Izvršnog odbora NDP-a Krsto Jandrić.

 

(Fena/md)

 

 


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook