МИРОСЛАВ ТЕШИЋ/ПДП: Забрињавајући несразмјер увоза и извоза
Кандидат ПДП-а за посланика у Представничком дому Парламентарне скупштине РС БиХ Мирослав Тешић сматра да новоизабрани органи власти у РС-у и БиХ након октобарских избора требају да хитно раде на промјени односа увоза и извоза у БиХ.
У писаној изјави Тешић истиче да су "забрињавајући" званични подаци око увоза и извоза неких артикала, као што је негазирана вода.
У БиХ у првих шест мјесеци ове године увезено је 160 пута више негазиране воде него што је извезено, наводи Тешић и додаје да је БиХ увозну негазирану флаширану воду платила око 2,3 милиона КМ, а домаће је извезено за само у вриједности 14.147 КМ.
Он додаје да је економски јака РС "гарант опстанка" младих људи на овим просторима, без којих она нема будућност.
(ФЕНА, БЛИН/ДЕПО/св)